(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Sinu treener

Teed trenni, kuid kaal ei lange? Vaata siit, mis võib olla põhjuseks! (3)

Hakkasid hoogsalt trennis käima, aga kaal ikkagi ei lange? Põhjuseks võib olla lihasmassi suurenemine, toiduga liialdamine pärast treeningut või ebapiisav liikumine päeva jooksul, kirjutab portaal Kodus ja annab nõuandeid, mida sel puhul ette võtta.

Käin aeroobikas, kuid mu kaal ei lange

Põhjus: paar korda nädalas aeroobikat ei ole piisav, et kulutada iga päev kaheksa tundi laua taga istuva inimese kaloreid. Kuigi spordisaalid on rahvast täis, siis suuremal osal inimestest on tavaline igapäevane kasulik liikumine vähenenud ja energiakulutus väiksem kui mõnikümmend aastat varem.

Lahendus: ole võimalikult aktiivne. Seisa bussis või trammis püsti, jaluta ka eskalaatoril, käi jalgsi poes, mine ja tule tööle jala.

Liikumine tekitab söögiisu

Põhjus: paljud mõtlevad, et pärast rasket treeningut võib süüa nii palju, kui tahad. Kui premeerid ennast suure taldrikutäie koorekastmes makaronide või šokolaaditahvliga, siis sööd kulutatud kalorid tagasi.

Lahendus: luba endale üks päev nädalas, kus sööd makaronitoitu või šokolaadi, kuid jää mõistliku koguse juurde. Premeeri ennast muude asjadega: näiteks elamuste, mitte söögiga.

Miks raskustega treenimine kaalu ei langeta ning koos kaalulangusega kadusid ka lihased, loe edasi siit. Samast saad ka teada, mida sel puhul ette võtta.

3 kommentaari

P
pragma  /   18:50, 30. aug 2018
trenn ei langetagi kaalu - vähem söömine langetab..
M
maalt ja obesega  /   19:13, 30. aug 2018
Värske õhu käes liikumine põletab kaloreid.
E
Ei  /   21:41, 30. aug 2018
tuleb ikka poksida, kui vasta ambaid saad, kohe hakkab kaal langema.